Automatyka parkingowa

Oszczędność czasu kierowcy, eliminacja zatorów oraz niższe koszty – to kilka zalet automatyki parkingowej. Automatyczne serwisy parkingowe to nie tylko komfort użytkowania, ale też niezawodny system, który warto zamontować na każdym parkingu.

Systemy parkingowe

Przymus wychodzenia w deszczu z samochodu i brak płynności wjazdu na teren parkingu – te sytuacje na pewno zna każdy z nas. Na szczęście montaż systemu parkingowego może wyeliminować te trudności, dzięki czemu w prosty i szybki sposób dostaniesz się na swoje miejsce parkingowe. Jednak komfort parkowania to nie jedyna zaleta systemów parkingowych. Są one nie tylko skuteczne, ale też łatwe z montażu i pozwalają kontrolować wjazd niezależnie od tego, jaka jest pogoda oraz pora roku. W naszej ofercie znajdziesz systemy parkingowe firm Nice i BFT.

Szlabany

Jednym z najbardziej znanych urządzeń do blokowania wjazdów na parkingu są szlabany. Dlaczego są one tak często wykorzystywane? Ogromną zaletą szlabanów jest ich specjalna konstrukcja, która pozwala w krótkim czasie otwierać i zamykać mechanizm. W ten sposób kierowcy, którzy wjeżdżają lub wyjeżdżają z parkingu, mogą zaoszczędzić mnóstwo czasu. Szlaban pozwala również uniknąć zatorów, dzięki czemu wjazd i wyjazd z parkingu jest płynny.

Zapory drogowe

Zapory drogowe pozwalają kontrolować wjazd na terenach obiektów, w których jest wysokie natężenie ruchu (parkingi przy obiektach przemysłowych lub przy osiedlach mieszkaniowych). Na tle innych urządzeń blokowania wjazdu wyróżnia je szybkość otwierania i zamykania, dlatego też są one tak chętnie wybierane. Kolejnym plusem jest możliwość zautomatyzowania zapór drogowych – w ten sposób można sterować nimi za pomocą pilota lub przycisku, znajdującego się w portierni.

Blokady parkingowe

Rodzajem zabezpieczeń, które uniemożliwiają kierowcom parkować w miejscach do tego nieprzeznaczonych, są blokady parkingowe. To idealne rozwiązanie, szczególnie przed centrami handlowymi, bankami etc. Dlaczego warto zainwestować w blokady drogowe? Przede wszystkim ten rodzaj zabezpieczeń pozwala zminimalizować sytuacje, w których kierowcy parkują w niewłaściwy sposób, przez co uniemożliwiają innym wyjazd m.in.: z prywatnych posesji.

Kontrola dostępu

Następnym rodzajem zabezpieczeń przed dostaniem się nieuprawnionych osób na parking jest system kontroli dostępu. W ten sposób możesz w prosty i wygodny sposób weryfikować, kto wjeżdża i wyjeżdża z parkingu. Oprócz tego system pozwala kontrolować zautomatyzowane urządzenia parkingowe, które są zintegrowane z tym oprogramowaniem.