Deski kompozytowe

Deski kompozytowe są doskonałą alternatywą dla drewna egzotycznego. Dlaczego? Przede wszystkim idealnie imitują drewno, a dzięki swoim właściwościom można bez obaw czyścić je mechanicznie. Poza tym są proste w montażu, a powierzchnia, która została wykonana z desek kompozytowych, prezentuje się elegancko. Deski kompozytowe to idealne rozwiązanie, jeśli budujemy: taras, pomost, deptak, balkon czy podest.

Deski idealne na taras

Zazwyczaj deski kompozytowe są mieszaniną mączki drzewnej z materiałami o strukturze polimerowej. Dzięki temu deska zyskuje dużą wytrzymałość, a odpowiednie jej wykończenie pozwala wiernie imitować kolor oraz strukturę drewna.

Sztuczna alternatywa dla naturalnego materiału wygląda estetycznie, jest odporna na wiele zewnętrznych czynników i łatwa w instalacji. Deski kompozytowe nie zawierają też sęków, sinizn, skrętu włókien czy pęcherzy żywicznych. Dodatkowo montowane są w taki sposób, aby nie było widać na nich żadnych elementów, takich jak gwoździe czy wkręty. Taras z kompozytu z pewnością jest trwały – zapewniamy długoletni okres użytkowania.

Warto dodać, że deski kompozytowe cechują się wysoką odpornością na działanie promieni UV i niską ścieralnością. Gwarancja takich desek, przy droższych modelach, sięga nawet 25 lat. Ponadto, mają wysoką tolerancję na różnice temperatur oraz są odporne na insekty i wszelkiego rodzaju choroby, które dotykają deski drewniane. Dobrej jakości kompozyty nie wykazują chłonności, dlatego nie powinny zostawać na nich ślady po sokach czy tłuszczach. Kolejnym atrybutem desek kompozytowych jest brak potrzeby impregnacji czy malowania. Jedynymi zabiegami, którym należy traktować taką powierzchnię to dokładne zamiatanie oraz mycie, na przykład myjką ciśnieniową.

Łatwy montaż

Deski kompozytowe są stosunkowo proste w montażu. Oferujemy gotowe systemy składające się z desek, legarów, klipsów, a także kołków i wkrętów. Dzięki takiemu rozwiązaniu montaż przebiega szybko i sprawnie. Jeśli deski montujemy na tarasie, należy również pamiętać o odpowiednim spadku, który umożliwi prawidłowy odpływ wody.