To nowoczesne rozwiązanie z innowacyjnymi udogodnieniami technicznymi. Pieczołowicie projektowane, precyzyjnie i porządnie wykonywane, elegancko prezentują się i równie dobrze sprawdzają na co dzień w stałym użytkowaniu. Wysokiej klasy producenci dokładają wszelkich starań, co do tego, aby charakteryzowany rodzaj bramy do garażu gwarantował maksymalne bezpieczeństwo, dlatego też wyposażają je w rozliczne systemy ochronne. Najnowsze generacje takich konstrukcji bazują na wyjątkowo drobiazgowo rozbudowanych układach specjalnych osłon, jak również uszczelnień, co przekłada się na praktyczne, ale też wygodne i skuteczne zastosowanie bram tej kategorii, niezależnie od panujących warunków atmosferycznych.
Cechą, o jakiej niewątpliwie należy wspomnieć podczas omawiania segmentowych konstrukcji, jest ich energooszczędność. Takie bramy do garażu posiadają z reguły wysoki współczynnik ciepła, więc siłą rzeczy są na tyle szczelne, że umożliwiają bezproblemowe magazynowanie ciepła wewnątrz osłanianego przez nie pomieszczenia. Biorąc zaś pod uwagę aspekt finansowy, bramy segmentowe plasują się na dość wysokiej pozycji w zestawieniu z rozlicznymi innymi rodzajami dostępnych dziś na rynku budowlanym typów ogrodzeń posesyjnych, w tym bram garażowych. Za rozsądną cenę można mieć naprawdę trwały i wytrzymały produkt, przydający się na wiele długich lat ciągłego użytkowania. Niebywałą zaletą bram segmentowych są też optymalne parametry odporności na negatywne działanie wiatru, co w przypadku pomieszczeń takich jak garaż naprawdę ma duże znaczenie. Często, właśnie dzięki budowie segmentowej, udaje się uniknąć przesiąkania garażu wodą. Ograniczone jest też do minimum ryzyko przepuszczalności powietrza, posiadając ten wariant wrót garażowych.
Z danych statystycznych wynika jednoznacznie, że przeciętny Kowalski decydujący się na remont kapitalny dotychczasowego domu, lub stawiający zupełnie nowy budynek mieszkalny wyposażony w garaż, wybiera najczęściej akurat ten model bramy. Za bramami do garażu w stylu segmentowym jest aktualnie ponad 80 procent konsumentów. Szczególnie dobrze ten wariant sprawdza się w przypadku garaży dostawianych do domów, jak także tych wkomponowanych w ich bryłę. Są świetnym wyborem dla domów energooszczędnych oraz ogrzewanych garaży.
Bramy do garażu w systemie roletowym
Po bramach segmentowych bardzo popularnym rodzajem bram do garażu są modele roletowe. Ich specyfika opiera się na charakterystycznej budowie polegającej na nawijaniu kurtyny bramy na specjalny wał nawojowy. Ten element jest ukryty w skrzynce, a więc nie zajmuje niepotrzebnie powierzchni w rejonie sufitu. Tym samym, jest przejrzyściej i nowocześniej. Opisywany wariant wrót garażowych zazwyczaj posiada kurtynę zrobioną z profili wykonanych z aluminium. Wewnątrz nich znajduje się natomiast często wykorzystywana przez solidnych producentów tej kategorii wyrobów – bezfreonowa pianka poliuretanowa. Na dolnej części profilu natomiast montuje się specjalną uszczelkę gumową, komorową, która ma przywierać odpowiednio do podłoża. Zadaniem wyżej wymienionej kurtyny jest zaś swobodne przemieszczanie się po pionowych prowadnicach aż dojdzie do jej całkowitego zwinięcia się na wał. Każdy system tego typu bram do garażu posiada standardowo napęd i siłownik rurowy.
Inaczej zwane żaluzjowymi, czy też rolowanymi bramy do garażu roletowe są niesamowicie wygodne w obsługiwaniu, a przez to praktyczne w codziennym zastosowaniu. Istnieje także opcja wyboru sposobu ich montażu – albo z zewnątrz, albo w środku pomieszczenia. A zatem możliwe jest bezproblemowe dopasowanie konstrukcji do potrzeb i preferencji konsumenta. Nierzadko ten właśnie rodzaj bramy jest wybierany, żeby zaoszczędzić wolną przestrzeń wewnątrz garażu. To idealne rozwiązanie przy obiektach z niskimi nadprożami.